Wdrożenie HAL APS
Od pomysłu do implementacji
Kliknij tutaj
Poprzedni
Następny

The Best Practices

Cel

Zdefiniuj cele wdrożenia, trzy do pięciu, tak aby w prosty sposób określić jakich korzyści biznesowych i w jaki czasie oczekujesz. Cele powinny być ilościowe. My wykorzystujemy metodę OKR – Objective & Key Results.

Musisz zdecydować czy będziesz korzystał z APS w chmurze czy na własnym serwerze. Każdy model ma wady i zalety. W modelu Software as a Service cyklicznie płacisz za usługę,  w modelu tradycyjnym potrzebujesz licencji udzielanej jednorazowo zainstalowanej na Twoim serwerze.

Licencje APS

Cloud czy onPremise

Szkolenia

Zacznijmy rozmawiać tym samym językiem

Wiedza jest największym kapitałem organizacji XXI w. Transferujemy ją krok po kroku, zdradzając tajniki branżowego Know How, umożliwiającego osiągnięcie przewagi konkurencyjnej. To szansa poznania skutecznych rozwiązań i. wykorzystania ich w Twojej organizacji.

Musimy określić z jakimi systemami chcemy wymieniać dane, który system będzie nadrzędny, a który podrzędny, jakich mechanizmów informatycznych będziemy używać do wymiany danych oraz gdzie będzie master data. Musimy zbudować środowisko produkcyjne, testowe i szkoleniowe.

Architektura

ERP <-> APS <-> MES <-> CMMS

Dane

BOM, technologia, pozycje, zasoby

Aby generować precyzyjne harmonogramy potrzebujemy wysokiej jakości danych planistycznych. Wdrożenie jest jedynym momentem kiedy można pozbyć się nieaktualnych danych czy danych o wątpliwej jakości. Dane są bardzo ważne.

Definicja tego jak APS wymienia dane z innymi systemami, kiedy je wymienia, czy jest to komunikacja jednostronna, czy dwustronna, jakich mechanizmów informatycznych używa, jak obsługuje wyjątki. Musimy oszacować wolumen danych które chcemy wymieniać.

Interfejsy

Szyna danych, WebService, API

UAT

Testy akceptacyjne

Testy, testy i jeszcze raz testy. Testów nigdy za wiele. Wdrożenie APS polega na poszukiwaniu najlepszych rozwiązań szczegółowych. Każdorazowo musimy potwierdzać czy założenia sprawdzają się w praktyce.

Go Live czyli specjalne wydarzenie na projekcie, kiedy to zaczynamy wykorzystywać APS’a produkcyjnie należy bardzo precyzyjnie zaplanować. Musimy zbudować checklistę którą będziemy realizowali krok po kroku potwierdzając wykonanie zadań. 

Go Live

Start Produkcyjny

Na początku jest pomysł

Pomysł na zmiejszenie zapasów, obniżenie TKW, skrócenie lead time, optymalizację przezbrojeń

Harmonogramowanie produkcji bazuje na przetwarzaniu dużej ilości danych. Człowiek nie potrafi przetwarzać tak szybko danych jak komputer, w oparciu o zaawansowane algorytmy zaszyte w oprogramowaniu. Dlatego przemyślenie jeszcze raz procesu produkcyjnego, opisanie go liczbami i skonfigurowanie zaawansowanych reguł przetwarzania danych jest czymś co w praktyce składa się na najlepsze praktyki biznesowe.

Skorzystaj z wiedzy naszych

wpChatIcon
pl_PLPolish
en_GBEnglish pl_PLPolish