Pomysł na wdrożenie światowej klasy

Zdefiniuj cele wdrożenia, trzy do pięciu, tak aby w prosty sposób określić jakich korzyści biznesowych i w jaki czasie oczekujesz. Cele powinny być ilościowe. My wykorzystujemy metodę OKR – Objective & Key Results.

  1. Minimalizacja opóźnionych zleceń
  2. Maksymalizacja wykorzystania zasobów maszynowych i ludzkich
  3. Produkcja krótkich potem długich zleceń
  4. Produkcja od czarnych do jasnych wariantów kolorystycznych

Najpierw musimy zdobyć wiedzę o tym jak jest teraz, o tym jak przepływają materiały, półprodukty i informacja po hali produkcyjnej, aby zaproponować nowy pomysł na funkcjonowanie produkcji. Zaplanujmy precyzyjnie pozytywna zmianę która ma przełożyć się na mierzalne korzyści biznesowe. Analiza przedwdrożeniowa albo Proof of Concept to warunek sine qua non.

Musimy wspólnie poszukać drogi do optymalnego opisania tego wszystkiego co dzieje się na produkcji liczbami. Tak aby to co dzieje się na produkcji odpowiadało temu co widzimy z poziomu HAL APS. Zaprojektujmy jak dane będą zasilały system ERP informacją, w jaki sposób MES będzie informował nas o realizacji produkcji, w jaki sposób będziemy planowali remonty, serwisy, przeglądy. Ustalmy zasady optymalizacji przezbrojeń, obciążania zasobów i rozwiązywania problemów związanych ze elastycznością produkcji.

Tylko wiedza przekazywana przez praktyków ma prawdziwą wartość. Tylko znajomości najlepszych światowych praktyk biznesowych może popchnąć Twoją organizację na zupełnie inne tory, przewagi konkurencyjnej.
Nie wszystkie praktyki sprawdzają się na wszystkich szerokościach geograficznych. Lean Manufacturing w realiach europejski i amerykańskich wymaga potężnej wiedzy na temat tego co zrobić aby Twoja przygoda z lean nie zakończyła się, po magicznych, statystycznych po trzech latach. APS to szansa aby po wdrożeniu być w zupełnie innym miejscu.

Złożoność obliczeniowa jest często zbyt duża, aby można było przewidzieć w 100% wyniki harmonogramowania.
Dlatego musimy, testować, testować i jeszcze raz testować.

      Go Live czyli specjalne wydarzenie na projekcie, kiedy to zaczynamy wykorzystywać APS’a produkcyjnie. Start APS’a musi zostać precyzyjnie zaplanowany. Musimy zbudować checklistę którą będziemy realizowali krok po kroku potwierdzając wykonanie zadań i upewniając się że niczego nie pominęliśmy. Planista musi otrzymać pełne wsparcie w procesie stabilizacji do czasu kiedy uzyska pełną samodzielność. Później pozostaną miłe wspomnienia.

Skorzystaj z wiedzy naszych

wpChatIcon
pl_PLPolski
en_GBEnglish (UK) pl_PLPolski