Pomysł na przewagę konkurencyjną dzięki propozycją zmian organizacyjnych, transferowi wiedzy na najwyższym światowym poziomie i dostępie do najsilniejszego narzędzia do harmonogramowania produkcji
Celem Analizy jest odpowiedź na dwa pozornie proste pytania. Co zmienić? Jak to zmienić? Aby skutecznie wdrożyć system do zaawansowanego planowania i harmonogramowania produkcji musimy dowiedzieć się maksymalnie dużo o twoim procesie produkcyjnym. Opowiedz nam o tym jak obecnie planujesz i harmonogramujesz produkcje. Jak organizacja wymienia informację pomiędzy uczestnikami procesu planistycznego. Chcemy zobaczyć jak wyglądają dane konstrukcyjno-technologiczne. W jaki sposób zarządzasz zmiana, jak pozyskujesz informacje zwrotne z produkcji. To wierzchołek góry lodowej tego co chcemy wiedzieć aby zaproponować rozwiązanie które wprowadzi Cię do świata efektywności i produktywności.
W następnym etapie krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces wdrożenia. Musimy wspólnie popracować nad danymi, nad integracją i transferem wiedzy, tak aby zminimalizować ryzyko związane z uruchomieniem nowego systemu planistycznego którego uczymy sie.
Tylko wiedza przekazywana przez praktyków ma prawdziwą wartość. Tylko znajomości najlepszych światowych praktyk biznesowych może popchnąć Twoją organizację na zupełnie inne tory, przewagi konkurencyjnej.
Nie wszystkie praktyki sprawdzają się na wszystkich szerokościach geograficznych. Lean Manufacturing w realiach europejski i amerykańskich wymaga potężnej wiedzy na temat tego co zrobić aby Twoja przygoda z lean nie zakończyła się, po magicznych, statystycznych po trzech latach. APS to szansa aby po wdrożeniu być w zupełnie innym miejscu.
Złożoność obliczeniowa jest często zbyt duża, aby można było przewidzieć w 100% wyniki harmonogramowania. Dlatego musimy, testować, testować i jeszcze raz testować.
Go Live czyli specjalne wydarzenie na projekcie, kiedy to zaczynamy wykorzystywać APS’a produkcyjnie. Start APS’a musi zostać precyzyjnie zaplanowany. Musimy zbudować checklistę którą będziemy realizowali krok po kroku potwierdzając wykonanie zadań i upewniając się że niczego nie pominęliśmy. Planista musi otrzymać pełne wsparcie w procesie stabilizacji do czasu kiedy uzyska pełną samodzielność. Później pozostaną miłe wspomnienia.